LU studenti apgūst Vidusjūras diētas noslēpumus

Vislabāk zināšanas par Vidusjūras diētu un veselīgu dzīvesveidu var apgūt, tās praktiski pielietojot.
Tāpēc kursa “Dzīvesstila mācība hronisku slimību profilaksei” noslēgumā LU Medicīnas fakultāte asociētā profesore, kardioloģe Iveta Mintāle aicināja 5. kursa studentus, kā arī sabiedrības veselības un uztura ekspertus uz kopīgu uztura meistarklasi, lai ikviens var izmēģināt praksē jauniegūtās zināšanas par sirdij veselīga ēdiena pagatavošanu.


“Pētījumos pierādīts, ka ar veselīgu dzīvesveidu var izvairīties vai noteikti attālināt kardiovaskulāras, onkoloģiskas un vielmaiņas slimības (cukura diabētu, podagru) pat tad, ja ir ģenētiska predipozīcija kādai no šīm saslimšanām. Medicīnas studentiem šīs tēmas ir īpaši svarīgi izprast, lai nākotnē varētu palīdzēt saviem pacientiem uzlabot un stiprināt savu veselību. Tāpēc priecājos par to, ka studentiem ir iespēja apgūt šo mācību kursu, un ceru, ka nākotnē vēl plašākam studentu lokam būs iespēja apgūt šīs 21.gadsimtā joprojām tik nozīmīgās zināšanas,” stāsta asociētā profesore I.Mintāle.


Paldies visiem, kas piedalījās, īpaši kursa vieslektoriem un veselīga dzīvesveida entuziastiem – uztura speciālistei Lienei Sondorei, Parsirdi.lv vadītājai Inesei Mauriņai, Latvijas Kardiologu biedrības Sirds veselības komandas iedvesmotājai Ivetai Bajārei, Olivellas.lv ekspertiem Ingum Linē un visiem veselības draugiem.


Mīļš paldies par brīnišķīgajām un viesmīlīgajām Pie Galda telpām.


📸: Kaspars Teilāns

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s