Iedvesmai

Kas jūs iedvesmo, noņem stresu, dod enerģiju? Ceļošana? Varbūt labs kino, teātris vai grāmata? Bet varbūt tas ir sports, ēdiena baudīšana ar draugiem, iemīlēšanās vai sekss? Katram noteikti savs, tapēc centīsimies te apkopot ieteikumus, kas ne tikai iedvesmo un vairo enerģiju, bet arī uzlabo sirds veselību.

Latviešu ēdieni svētkiem visā pasaulē

Ņemot vērā, ka šogad Latvijas svētkus daudziem, arī man, būs jāsvin ārzemēs, esmu sagatavojusi dažas latviešu receptes svētku maltītei, izmantojot sastāvdaļas, kas ir pieejamas jebkur pasaulē. Gatavošanās svētkiem parasti ir ilga un sarežģīta, tāpēc receptes ir pavisam vienkāršas, bet ēdieni gardi.

Ikdienā ir vienmēr jāpiedomā pie produktu un ēdienu izvēles, lai uzturētu pareizu svaru un labu veselību. Atcerieties, ka svētkos ir sevi jāpalutina, tāpēc nepārdzīvojiet par to, ka receptēs ir pieminēts arī sviests! Visas sastāvdaļas ir svaigi sezonāli produkti – arī svētkos nav atļauti industriāli pārstrādāti ēdieni un pusfabrikāti! Ēdieni ir tik vienkārši pagatavojami, lai nebūtu jāiet pirkt ko gatavu lielveikalā.

Ar dažām manām receptēm var iepazīties sadaļā “Receptes”, bet lielākai iedvesmai aicinu ielūkoties manā blogā (angļu valodā).

Ar sveicieniem no Barselonas,

Anete Dinne, Gastronomijas eksperte, (Bakalaura grāds The University of Gastronomic Sciences)

Pierādīts – šokolāde uzlabo sirds veselību!

Mums ir labas ziņas šokolādes cienītājiem. Nesens pētījums, kas publicēts Eiropas Kardiologu biedrības mājaslapā apliecina šokolādes pozitīvos efektus uz sirds veselību! Pateicoties veselīgajām uzturvielām (flavonoīdiem, metilksantīnam, polifenoliem), šokolāde mazina iekaisumu un paaugstina labā holesterīna līmeni asinīs, tāpat tā samazina arī koronārās slimības risku. Vērienīgajos pētījumos daudzu gadu garumā piedalījās vairāk nekā 300 000 dalībnieku no visas pasaules. Tomēr kardiologi atgādina, ka šokolāde jāēd ar mēru un vislabāk tomēr dot priekšroku tumšajai šokolādei. Vairāk par pētījumu: https://www.escardio.org/…/…/Chocolate-is-good-for-the-heart

Kāpēc kardiologi iesaka dzert kafiju?

Ir veikti daudz un dažādi zinātniski pētījumi par kafijas un kofeīna ietekmi uz organismu, un pēdējo gadu laikā zinātnieki ir atklājuši, ka labo īpašību kafijā ir ievērojami vairāk nekā slikto.

Vairāki norvēģu un somu medicīniskie pētījumi norāda uz to, ka kafija ir lielākais antioksidantu avots ziemeļnieku (arī latviešu) diētā. Cilvēki uzņem ap 64% antioksidantu no kafijas vien, kas kopā ar vīnu un augļiem stipri paaugstina labo ietekmi uz asinsriti un holesterīna līmeni asinīs. Tāpēc kafijas patēriņš ir izteikti saistīts ar kardiovaskulāro slimību un smadzeņu insulta riska samazināšanos.

Kafijas eksperte Anete Dinne skaidro, cik kafijas krūzīšu dienā patiks jūsu sirdij: http://sirdsunveseliba.lv/lv/cik-kafijas-kruzisu-diena-patiks-sirdij/

Sekss – baudai un veselībai!

Nedzīvojam 19. gadsimtā, kad reliģiskās un sabiedrības normas un dogmas aizliedza par to runāt. Sekss ir viena no svarīgām dzīves sastāvdaļām, kas ietekmē cilvēka dzīves kvalitāti, ģimenes stabilitāti, līdz ar to arī bērnu audzināšanu. Ne tikai vīriešiem, arī sievietēm harmoniska seksuālā dzīve ir svarīga! Turklāt labs sekss ne tikai sniedz baudu, bet arī zinātniski pierādītu efektu sirds veselībai. Pateicoties “laimes hormoniem”, kas izdalās seksa laikā, tas ne tikai noņem spriedzi un samazina stresu, bet arī pazemina asinsspiedienu un uzlabo miegu. Un vēl seksa laikā tiek patērētas kalorijas, tāpēc tas var būt lielisks aizstājējs vieglam treniņam sporta zālē.