Keto tipa diēta saistīta ar dubultu sirds un asinsvadu slimību risku

Jauna novērojuma pētījuma rezultāti par zemu ogļhidrātu/augstu tauku satura diētas ievērošanu (tā nodēvēta par “Keto tipa diētu”) liecina par saistību ar ZBL jeb “sliktā” holesterīna līmeņa paaugstināšanos un divkāršu kardiovaskulāro notikumu riska palielināšanos.

Pētījuma rezultāti parādīja, ka, salīdzinot ar dalībniekiem, kuri ievēroja standarta diētu, tiem, kuri ievēroja “keto līdzīgu” diētu, bija ievērojami augstāks gan ZBL holesterīna, gan apolipoproteīna B (ApoB) līmenis.

Keto tipa diētas grupā ZBL līmenis bija 3,80 mmol/l, salīdzinot ar 3,64 mmol/l standarta grupā, savukārt ApoB līmenis Keto tipa diētas grupā bija 1,09 g/l, kamēr standarta grupā tas bija – 1,04 g/l.

Pēc vidēji 11,8 gadu novērošanas 9,8% dalībnieku, kuri ievēroja diētu ar zemu ogļhidrātu/augstu tauku saturu piedzīvoja kādu kardiovaskulāru notikumu, tostarp, stenokardiju, miokarda infarktu, koronāro artēriju slimību, išēmisku insultu, perifēro artēriju slimību vai koronāro revaskularizāciju.

“Cik mums zināms, šis ir pirmais pētījums, kas parāda saistību starp uzturu ar ierobežotu ogļhidrātu lietošanu un lielāku aterosklerozes, kā arī sirds un asinsvadu slimību risku,” sacīja pētījuma pētniece Iulia Iatan (MD, PhD, Britu Kolumbijas Universitāte, Vankūvera, Kanāda).

“Hiperholesterinēmiju, kas rodas zema ogļhidrātu un tauku satura diētas laikā, nevajadzētu uzskatīt par labdabīgu,” viņa secināja.

Iatan prezentēja pētījumu 5. martā Amerikas Kardioloģijas koledžas (ACC) zinātniskajā sesijā/Pasaules kardioloģijas kongresā (WCC) 2023. gadā. Vairāk par pētījumu: https://www.medscape.com/viewarticle/989308?ecd=mkm_ret_230315_mscpmrk-OUS_ICYMI&uac=436823SK&impID=5243696&faf=1#vp_2

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s